+90 216 6512322

Ortaklarımız

Av. H. Mitat Tombak
Kurucu ortaklarımızdan Hüseyin Mitat TOMBAK, 1977 yılında Deniz Lisesinden ve 1981 yılında Deniz Harp Okulu’ndan mezun olmuştur. 1981-1986 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı birliklerde ve gemilerde deniz subay olarak görev alan Tombak, 1987-2003 yılları arasında ticaret gemilerinde güverte zabiti ve kaptanlık yapmıştır. Ardından 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak avukatlık kariyerine başlamıştır.

Avukatlık kariyerine yabancı bir danışmanlık şirketinde başlayan Tombak, 2008 yılına kadar burada çalışmış ve ardından Av. İbrahim Çetinkaya ve Av. Sinan Güzel ile birlikte TCG Fora Hukuk Bürosu’nu kurmuştur. Çok iyi derecede İngilizce bilen Tombak aynı zamanda Farsçaya da hakimdir.

Tombak, özellikle Uluslararası Deniz Ticaret Hukuku, Uluslararası Anlaşmalar, Uluslararası Tahkim ve yerli ve yabancı şirketlere hukuki danışmanlık alanlarında uzmanlaşmış olup kariyerine bu alanda devam etmektedir.
Av. Sinan Güzel
Kurucu ortaklarımızdan Av. Sinan GÜZEL, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1999-2001 yılları arasında Şirketler Hukuku, İcra İflas Hukuku ve Uluslararası Anlaşmalar alanında çalışmıştır.

2001-2008 yılları arasında kurucu ortağı olduğu Uluslararası Deniz Ticareti alanında danışmanlık hizmeti veren yabancı bir danışmanlık firması bünyesinde görev alan Güzel, aynı zamanda Marmara Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Özellikle Uluslararası Deniz Ticaret Hukuku, Uluslararası Anlaşmalar, Uluslararası Tahkim ve yerli ve yabancı şirketlere hukuki danışmanlık alanlarında uzmanlaşmış olan Güzel, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.
Av. İbrahim Çetinkaya
Kurucu ortaklarımızdan Av. İbrahim ÇETİNKAYA, 2000 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

2000-2002 yılları arasında Medeni Hukuk Kürsüsü Borçlar Hukuku alanında “Maddi Tazminat Hukuku Aktüerya Hesaplama Yöntemleri” konulu akademik çalışmasını tamamlayan Çetinkaya, 2004-2007 yılları arasında kurucu ortağı olduğu Başkent Hukuk Bürosu’nda görev almıştır.

2007-2008 yılları arasında Çorlu/TEKİRDAĞ 5.Kolordu Askeri Mahkemesi Askeri Hakimliği görevini üstlenen Çetinkaya, özellikle İcra İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, Tazminat Hukuku, İnşaat Hukuku ve yerli ve yabancı şirketlere hukuki danışmanlık alanlarında uzmanlaşmış olup aynı zamanda iyi derecede İngilizce bilmektedir.